První ročník festivalu Těžká doba se povedl

Přidáno autorem Festival - 30.9.2011 - Pozvánky - 1 Comment

V sobotu 4. Června se v Jezdeckém areálu Arcos v Nučicích konal první ročník (nejen) rockového festivalu Těžká doba a premiéra dopadla nad očekávání dobře a navíc za krásného počasí, které sice hrozilo deštěm, ale nakonec zůstalo jen u pár kapek, přestože v nejbližším okolí byl pořádný liják. Štěstí přálo pořadatelům, divákům i účinkujícím.

Před zahájením festivalu proběhl v areálu dětský den, který mnoha spokojeným malým i velkým návštěvníkům nabídl projížďky na ponících, různé soutěže, ukázku práce nučických mladých hasičů, krásné rytířské souboje na koních a bohaté občerstvení. Samotný festival, který moderoval pan Dalibor Gondík, zahájilo krátké vystoupení Pražského dívčího sboru, který vede prof. Čestmír Stašek. Pak již nastoupila první kapela Rakousko Uhersko, která je poměrně známá a potvrdila svoji pověst velmi dobré rockové kapely se zajímavým vlastním repertoárem. A následovaly další. Flying Fork předvedla umírněný rock s propracovanými aranžemi, Inner Talks hloubavý a oduševnělý artrock s velmi dobrými individuálními výkony, Kurangbe úžasné a strhující vystoupení afrických bubnů a rytmů, Psí kšíry z Nučic mimořádně vitální tvrdý rock nabitý energií a odvážnými texty zcela odpovídajícími věku jejích členů, Bluesvar RR Band II krásný klasický rock s některými písněmi i ze šedesátých let, vše podané s krásnými vícehlasy na téměř profesionální úrovni, The Villains z Rudné zahrály kompaktní šlapající bluesrock s velmi dobrými individuálními výkony jednotlivých členů. Milým a nečekaným překvapením byl skvělý výkon hosta, Jury Gilíka, který zahrál na tahací harmoniku a zazpíval několik starých černošských blues tak podmanivým způsobem, že si publikum vytleskalo přídavky. Závěr festivalu obstarala známá kapela Hamleti, složená – jak název napovídá – z herců, která nejen výborně zahrála různé známé skladby, ale také názorně předvedla, jak se dělá show a postarala se o dobrou zábavu diváků, a skvěle sehraná kapela Dead Shot, která předvedla nejen tvrdý rock, ale především výborné individuální výkony, u tak mladých hráčů nečekané.

Festival, který je určený výhradně amatérským kapelám, proběhl bez jakýchkoliv potíží, technicky i organizačně vše proběhlo hladce a také diváků se sešlo poměrně dost. Rovněž ohlasy byly příznivé, a proto se můžeme těšit na další kolo festivalu, které se bude konat na stejném místě v sobotu 15. října 2011 od 13.00. O festivalu, který bude tentokrát zaměřen více do folkrocku a etno music, budeme ještě informovat. Případní zájemci o účinkování na festivalu mohou psát na festival@tezkadoba.cz stejně tak jsou na této adrese vítány názory a ohlasy. Více podrobnosti o festivalu je možno najít na www.tezkadoba.cz.

Organizátor a pořadatel festivalu, Opus Pictum, o. s. věří, že se podařilo nastartovat novou tradici, která do regionu přinese oživení společenského a kulturního života a poskytne dobrou zábavu a příjemný prožitek mnoha divákům z blízkého i vzdálenějšího okolí.

1 komentář

  • Milan napsal:

    Tak budu držet palce, ať je ta příští akce minimálně stejně tak povedená, jako ta první. Taky věřím v to, že když se budu opakovat dvakrát ročně, může rychleji získat na popularitě :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>